Návod na použití fixů a popisovačů

fixy a popisovace-1

Jak postupovat při práci s fixem, či popisovačem:

Před použitím je nutné fix důkladně protřepat, aby došlo k dokonalému smíchání složek náplně uvnitř fixu. Fix je pro lepší promíchání barvy vybaven, podobně jako sprej, malou kuličkou. Protřepejte fix, dokud se kulička neuvolní, a poté fix třepejte alespoň dalších 10 vteřin.

Uchopte fix ve vertikální poloze vůči horizontální ploše a stlačte hrot fixu. Tím uvolníte plnící ventil, který zajišťuje distribuci barvy. Pro lepší průtok barvy do hrotu pumpujte hrot vůči horizontální ploše, dokud není hrot rovnoměrně napuštěn barvou.

Obdobně postupujte i během práce, je-li zapotřebí doplnit barvu do hrotu, nebo v případě delšího nepoužívání fixu.

Fix je dle jeho vlastností možné použít na kov, dřevo, sklo, porcelán, kůži, keramiku, kámen, plasty a mnoho dalších materiálů. Materiál by měl být důkladně očištěn a zbaven zbytků mastnot, koroze, prachu a vody. 

Pro zajištění větší odolnosti vůči mechanickému poškození a povětrnostním vlivům, včetně UV záření, doporučujeme práci zafixovat bezbarvým lakem, ať už ve fixu, či ve spreji. Můžete využít například nabídky sprejů kategorie bezbarvé laky.

Pokud se hrot vlivem oděru opotřebí, je možné koupit náhradní hroty. Stejně tak je možné do fixu pořídit náhradní náplně.

Před použitím čtěte bezpečnostní upozornění pro fixy a popisovače.

 

Doplnění náhradní náplně:

Odšroubujte hlavu fixu a vyjměte pumpovací systém z těla fixu tak, aby jste se dostali přímo do nádržky fixu. U squeezerů a dalších popisovačů bez pumpovacího systému je nutno pouze odejmout hrot.

Nikdy náplň nedopolňujte přes hrot, či pumpovací systém. Po naplnění vraťte všechny komponenty v původním pořadí na své místo a pumpováním fixu napusťte náplň do hrotu.

HOW-TO-REFILL-MONTANA-ACRYLIC-MARKERS-01

HOW-TO-REFILL-MONTANA-ACRYLIC-MARKERS-02B

HOW-TO-REFILL-MONTANA-ACRYLIC-MARKERS-03C

HOW-TO-REFILL-MONTANA-ACRYLIC-MARKERS-04

 

Další informace najdete v návodu zde: Montana Acrylic how to refill.