Pentart - barvy pro hobby a art

Obsah:

►Pentart Metallic paint - metalické barvy

►Pentart Creamy acrylic paint - husté, krémové barvy

►Pentart Patina/Rust effect set - sady pro vytvoření patiny, či koroze

►Pentart 3D pen - dekorační pera pro perlový efekt

►Pentart Stone effect - pasty s kamenitým efektem

►Pentart Glass paint - barvy na sklo a porcelán

►Pentart Chalkboard paint - tabulová barva

►Pentart Neon paint - neonové fluo barvy

►Pentart Fabric paint - barvy na textil

►Pentart Iron paste - pasta s efektem kovu

►Pentart Liquid metal - tekutý kov

►Pentart Image transfer - gel pro přenos tisku

►Pentart Varnish - ochranný bezbarvý lak

►Pentart Leather paint - barvy na kůži

►Pentart Pouring medium - efekt tekutého obrazu

►Pentart Mirror mist - zrcadlová barva na plast

►Pentart Moss effect - vytváří mechový povrch

►Pentart Vintage effect - starobylý vzhled

►Pentart Silicon oil - pro pouring techniku

►Pentart Super Glass resin - dvousložková pryskyřice

▼ Pro nejrůznější DIY projekty, dekorování a nejrůznější kreativní práce tu jsou speciální umělecké barvy pro použití na téměř všech materiálech

pentart


Pentart Metallic paint - pro kovový vzhled

Akrylové barvy na vodní bázi jsou ideální na papír, dřevo, plátno, polystyren, sádru, kámen a další materiály. Mají vysokou krycí schopnost, nanášejí se pomocí štětce, houbou a dalšími technikami. Po zaschnutí je barva vodě odolná, přičemž jí z rukou snadno odstraníte umytím v mýdlové vodě. 

Metalická akrylová barva se stříbrným nebo zlatým ligotem. či s hedvábným metalickým leskem.


Pentart Creamy acrylic paint - husté barvy na vodní bázi

Akrylové, krémové barvy na vodní bázi jsou ideální na papír, dřevo, plátno, polystyren, sádru, kámen a další materiály.

Mají vysokou krycí schopnost, krémovou konsistenci a nanášejí se pomocí štětce, nebo špachtle, popř jinou technikou. Vhodné na vytváření 3D reliéfů.

 


 

Pentart Patina/Rust effect set - sady pro vytvoření vzhledu patiny, či koroze

Sada pro vytvoření efektu patiny obsahuje 1 metalickou a 4 matné odstíny. Prvně aplikujte měděnou a nechte ji zashnout. Poté přidávejte ostatní barvy pro vytvoření cíléného efektu patiny, ale ne tak, aby úplně zakryly původní měděnou. Odstíny mezi sebou míchejte až do dosažení výsledku.

Sada pro vytvoření efektu koroze obsahuje 4 matné odstíny a 3d prášek střední zrnitosti. Postupně naneste všechny 4 barvy, od nejsvětlejší po nejtmavší a navlhčeným štětcem spojte hrany barevných fleků. Do ještě vlhké barvy nasypte 3D prášek a spojte ho štětcem s barvou. Tím vznikne požadovaný efekt rzi. 


 

Pentart Pearl/3D pen - perlové pero pro 3D efekt 

Exkluzivní novinka nabízí vytváření 3D efektů v podobě kontur, teček a polperličiek. Dekorační pero má hustou barevnou konzistenci na vodní bázi. Je vhodné pro všechny typy povrchů.  Při porcelánových nebo skleněných površích je doba schnutí 3 dny. V případě textilie je to týden, nebo žehlením 30 sekund na stupni bavlna. Textilii lze následně prát v šetrném programu.

 


 

Pentart Stone effect - pro dokonalý minerální vzhled

Pasta s jemnou strukturou na vodní bázi vytváří dokonalou imitaci kamenného, mramorového nebo terracottového povrchu. Je vhodná pro nanášení na jakýkoli povrch. Pastu lze nanášet špachtlí nebo štětcem.

Výborný typ pro techniku šablonování. Jednotlivé odstíny lze mezi sebou kombinovat a vytvářet různé přechody barev. Po zaschnutí ji můžete brousit.

 


 

Pentart Glass paint - barvy na sklo a porcelán

Barva na sklo a porcelán na vodní bázi. Jednotlivé barvy jsou vzájemně míchatelné. Po nanesení necháme zaschnout (1 den) a dále pečeme v troubě při 100°C na 30minut. Nebo můžeme použít mikrovlnku při 700W na 10 minut.

Takto ošetřený povrch vypálením je voděodolný. Může se použít na užitkové sklo a porcelán. 


Pentart Chalkboard paint - vytváří tabulový povrch na různých materiálech

Tabulová barva vhodná pro nanášení na papír, dřevo, malířské plátno, plech, kov aj. Nanášíme širokým štětcem, houbičkou a nebo pěnovým válečkem.

Vznikne plocha, na kterou se dá psát křídou a následně text psaný křídou setřít vlhkým hadříkem nebo houbičkou.


 

Pentart Neon paint - fluorescenční barvy 

Akrylové, neonové barvy vyrobené na vodní bázi jsou ideální na papír, dřevo, plátno, polystyren, sádru, kámen a další materiály. Mají vysokou krycí schopnost , nanášejí se pomocí štětce, houbou nebo přímo z flakónu.

Po zaschnutí je barva lesklá a vodě odolná. Nejvyššího fluo efektu dosahují barvy na bílém, či světlém podkladu.


 

Pentart Fabric paint - barvy na textil

Barvy na textil značky na vodní bázi jsou ideální na zdobení textilních předmětů a oblečení. Mají vysokou krycí schopnost, nanášejí se v případě spreje rozprašovačem, klasická barva v tubě potom pomocí štětce, houbou či další libovolnou metodou. Po uschnutí dekorované tkaniny je nutné je zafixovat přežehlit přes pečící papír.

Takto ozdobený textil lze prát v pračce na šetrném programu při 40 °C (textilii je třeba obrátit na ruby). 

 


 

Pentart Iron paste - pasta pro vytvoření kovového vzhledu

Pastovitá barva na vodní bázi, díky které je možné vytvořit kovový vzhled na různách materiálech. K dsipozici je varianta rezavá hnědá a šedá barva obsahující železné minerály různé zrnitosti, které můžete najít v přírodě a díky kterým napodobíte kovové a rezavé železné povrchy.


 

Pentart Liquid metal - na imitaci dokonalého kovového povrchu

Syntetická barva s vysokým obsahem pigmentů pro imitaci dokonalého kovového povrchu na různých materiálech. K závěrečnému lakování doporučujeme lesklý syntetický lak pro dosažení maximálního efektu.


 

Pentart Image transfer - přenáší vytištěné obrázky na různé materiály

Speciální gelové médium na vodní bázi určené na přenos obrázků vytištěných na laserové tiskárně na jakýkoliv povrch. Po přenosu obrázku na textil, sklo a porcelán naneste jednu vrstvu tohoto gelu také na už přenesený obrázek. Takto bude textil po fixaci žehlením pratelný, sklo a porcelán bude po zapečení v troubě umyvatelný.


 

Pentart Varnish - bezbarvý lak zajišťující ochranu 

Transparentní laky pro fixaci a ochranu, díky kterým je možné dodat pracím na různých materiálech výrazný lesklý, elegantní matný, či saténový vzhled - ten je pololesklou alternativou. K dispozici jsou dekorační laky na vodní bázi i syntetické na bázi rozpouštědel.

 


 

Pentart Leather paint - barvy na kůži, koženku a pvc

Barva na vodní bázi s vysokým obsahem pigmentů je určená na textil, kůži, koženku a PVC. Má výbornou krycí schopnost, po zaschnutí nepraská, zachovává pružnost a měkkost texilu a kůže. Po 1 týdnu přirozeného schnutí anebo po fixaci zažehlením je dekorovaný předmět pratelný.


 

Pentart Pouring medium - vytváří jedinečné stečené efekty

Tekuté médium slouží k ředění akrylových barev a na dosahování speciálních tekutých efektů - lití akrylových barev. Pouring médium vytváří tzv. efekt tekoucí barvy, kaluže, netypické křivky a tekoucí kapky slévané do jednoho celku. 

Zachovává celkový mokrý vzhled a vytváří tzv. tekutý obraz.


 

Pentart Mirror mist - změní plast v zrcadlo

Chromový sprej, který promění každý průhledný plast v zrcadlo během jedné minuty procesu. Speciální sprej se nanáší na vnitřní, nebo zadní stranu plastu, který musí být dokonale vyčištěný a odmaštěný.


Pentart Moss effect - pro vytvoření mechového povrchu a vzhledu

Rozpustná pasta Pentart imitující mechový povrch na dekorovaných předmětech. Je možné ji nanášet špachtličkou nebo štětcem. Navíc, pokud pastu nahřejete horkovzdušnou pistolí, začne se nafukovat a rozpínat a tím zvýrazněte prostorový efekt.


 

Pentart Vintage effect - dodává věcem starý vzhled

Vintage effect médium Pentart slouží k vytvoření starobylého vzhledu, tzv. vintage efektu. Jedná se o transparentní, tekutou hmotu, která je lehcebroustielná. Díky tomu je možné zbrousit barvu, která je na médium následně nanesena. 

Médium jednoduše natřeme na zvolený povrch, necháme zaschnout a potom povrch natřeme akrylovou barvou. Po uschnutí lehce zbrousíme dle vkusu a potřeby. Nakonce povrch ošetříme pro jeho dlouhodobu ochranu bezbarvým lakem. 


 

Pentart Silicone oil - vytváří kapky při technice fluid/pouring

Silikonový olej značky Pentart se používá pro vytváření efektu buněk, kapek, a struktur při tzv. pouring metodě, neboli fluid painting. Stačí nakapat pár kapek (2-3) do akrylové barvy a nalít na plátno, kde dojde k oddělení barvy a oleje, čimž vzniknou jediněčné efekty. Pro zvýraznění efektu doporučujeme vysušit malbu horkým vzduchem. 

 


 

Pentart Super glass resin - dvousložková, extrémně tvrdá transparentní pryskyřice

Vytvořte si vlastní šperky, přívěšky, nebo cokoliv zalejte do průhledné vrstvy extrémně tvrdé pryskyřice. Smíchejte obě složky v poměru 1:1, odstraňte bublinky a nalijte do silikonové formy nebo přímo na povrch dekorovaného předmětu. Tloušťka vrstvy při vylívání formy by neměla přesáhnout 2 mm, pokud ovšem potřebujete předmět silnější, můžete odlít vrstev více. Odlité předměty budete moci z formy vyjmout po 24 hodinách schnutí, ale materiál bude v tomto okamžiku stále pružný. Celková doba schnutí je 72 hodin. Poté bude materiál velmi tuhý a odolný. Vytvrzenou pryskyřici lze brousit a leštit.